Корзина
35 отзывов
Комплект солнечной электростанции на 10 кВт от 6500 у.е.Подробнее
Продажа оборудования и строительство систем солнечной энергетики под ключ

Перовскіти у космосі

Перовскіти у космосі

На низькій (240 км) орбіті вивчалися особливості поведінки новітньої фотовольтаїки в умовах відсутності повітря та гравітації.

Вчені з Мюнхенського технічного університету за допомогою дослідницької ракети запустили на орбіту різноманітні перовскітні та органічні сонячні елементи.

Навіщо?

Заради науки!

На низькій (240 км) орбіті вивчалися особливості поведінки новітньої фотовольтаїки в умовах відсутності повітря та гравітації. Результати досліджень виявились вкрай непоганими — без кисню та вологи перовскітні та органічні сонячні елементи продемонстрували значно більший термін роботи, а також високу стійкість до жорсткого випромінювання.

Поки у лабораторіях працюють над збільшенням ККД таких елементів та дешевшим процесом виготовлення, космічна індустрія вже зараз потребує нових надійних сонячних батарей на заміну кремнієвих з їхньою ламкістю та чутливістю до високоенергетичного випромінювання, чи досить дорогих галій-арсенідних. Використання нових матеріалів, більш придатних до роботи на орбіті, дозволить значно збільшити терміни експлуатації супутників, таких як супутники зв’язку на геостаціонарній орбіті.

Модулі були запущені в рамках програми MAPHEUS 8 на Європейському космічному та зондуючому ракетному полігоні в Кіруні, Швеція, та знову повернулися на землю. Дослідницька група зазначила, що існує величезний потенціал для поліпшення з точки зору стабільності та терміну служби, і що підтвердження здатності елементів до довготривалої роботи в космосі стане наступним кроком для дослідження.

Другие новости